Başkanımızın Özgeçmişi

FIRAT ATASER

1976 yılında Girne’de doğan Fırat ATASER, Alsancak’ta öğrenimini tamamladıktan sonra aile şirketinde iş hayatına başladı. ATASER, kardeşleri ile birlikte kurduğu ATASER İnşaat ve Nakliyat Şirketi’nde Yönetici olarak çalıştı. Bugüne kadar birçok sivil toplum örgütlerinde de faal olan ATASER, Sporla yakından ilgilendi. Aktif olarak futbolculuğu bıraktıktan sonra 2005 – 2006 yılında Alsancak Yeşilova Spor Kulübünde yönetici olarak görev aldı.

2013 yılında yeniden Alsancak Yeşilova Spor Kulübünde yönetime giren ATASER kulübün ikinci başkanlık görevini yürüttü. Avcılık ve Atıcılık Kulübünde yönetici olarak yüzme sporuna da olan tutkusundan dolayı Alsancak Amatör Gezi Tekneleri ve Balıkçılar birliğinin de kurucu üyesi olmuştur.

2006 yılından bu yana Alsancak Belediye Meclis Üyesi olarak görev alan ATASER 2014 Haziran ayında yapılan Yerel Seçimlerinde halkın büyük bir çoğunluğunun oyunu alarak Belediye Başkanı olmaya hak kazanmıştır.Alsancak Belediye Başkanı Fırat ATASER evli ve iki çocuk babasıdır.

FacebookWhatsappInstagram