Alsancak Belediye Başkanı Ataser: “Dere yataklarıyla ilgili gereken önlemler alınacak”

Alsancak bölgesini etkileyen son sel felaketinden sonra Alsancak Belediyesinin başlatmış olduğu dere yatağı ıslah ve dere yataklarının denize ulaşması ile ilgili çalışmalar hakkında Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga ATAKAN’a bilgi verdi.

Belediye Basın Bürosundan verilen bilgiye göre dün bölgedeki çalışmaları yerinde görmek üzere Alsacak’a giden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’a Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser tarafından hem yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi hem de sorunlu bölgelerde yapılması gerekenler konusunda bilgi alış-verişinde bulunuldu.

Başkan Ataser “bölgemizde bir felaket yaşandı, benzer felaketlerin yaşanmaması adına belediye olarak ilk günden hemen gerekli adımları atmak için çalışmalarımızı başlattık. Bu bağlamda bazı köprü ve yolların yeniden yapılması gerekiyordu. Biz sorun teşkil eden köprüleri hemen yıktık. Bugün sayın bakanında gördüğü gibi yenilerinin yapılması için çalışma başlattık” dedi.

Bakan Atakan da sıkıntılı olan bölgelerdeki sorunların giderilmesi için bakanlık olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

FacebookWhatsappInstagram